____________________________________________
Виховна система нашої школи-інтернату – це складна медико-психолого-педагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей, спілкування з учнями шкіл міста Кремінної. Це сприяє адаптації вихованців в соціум. В основі навчально-виховної роботи в школі-інтернаті покладено всебічне вивчення особистості дитини, розвиток її психічних, фізичних, інтелектуальних особливостей
Допомагає формуванню дитячого колективу та підтримує позитивний клімат у ньому колективна творча діяльність тобто, спосіб організації яскравого, наповненого працею та грою, творчістю та товариськістю, мрією та радістю життя.
Вихователі разом зі шкільним парламентом організовують та проводять такі колективні творчі справи (КТС):
- Суспільно-політичні справи: конкурс малюнків на асфальті, присвячений Дню миру, поетично-музичні композиції до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників
- Пізнавальні справи: свято книги, день української писемності та мови «Рідна мова – життя духовного основа…»
- Трудові справи: огляд-конкурс виробів ужиткового мистецтва «Осінній вернісаж», трудові десанти
- Спортивно-оздоровчі справи: це спортивні змагання до Дня українського козацтва «Доти буде Україна поки будуть козаки», спортивні змагання між учнями спеціальних шкіл-інтернатів, присвячених Міжнародному Дню інвалідів
Цікаво і змістовно проводяться загальношкільні свята: «Священне ймення - вчитель» концертна програма до Дня працівників освіти, родинне свято школи-інтернату «Добра родина – славна Україна», день народження 1-го класу «Ми тепер не просто діти», Андріївські вечорниці , «Ніч Святого Миколая – дивна і чарівна ніч», новорічні та різдвяні свята, Свято Св. Валентина, «Масляна, Масляна, яка ти мала! Якби ж тебе сім тижнів, а посту одна», свято 8 Березня, світлий празник Великодній та інші.
Свято 8 Березня
Конкурсно-розважальна програма "Справжні дівчата"
Вихованці нашої школи-інтернату є активними читачами та учасниками різних конкурсів, які проводить дитячий журнал «Барвінок». Багато позитивних емоцій у дітей викликала участь у конкурсі на кращу мармизу «Прикольні мармизи! Шикуйсь!» (прикрашене малюнком за допомогою аквагриму обличчя). Кращі фотографії були надіслані до редакції журналу. Наші вихованці стали переможцями цього конкурсу. Їх фото були опубліковані у ж. «Барвінок» № 1 за 2011 рік. Читачі «Барвінку» долучились до веселої гри «Автограф-долонька». З задоволенням учні прийняли участь у конкурсі «Склей картинку – виграй приз від «Барвінку».
Прикольні мармизи! Шикуйсь!
З великою відповідальністю учні приймають участь у колективних організаторських справах (КОС) - це вибір та затвердження шкільного парламенту.
У школі-інтернаті діють гуртків за інтересами:
танцювальний "Веселка"
театральний "Шарм"
автомоделювання
випалювання
вокальний "Дзвінкі голоси"
бісероплетіння
"Господарочка"
"Дивовижний папір"
книжковий клуб "Читайлик"
спортивні секції "Атлант"
У жовтні 2010 року нашій школі-інтернату виповнилось 50 років. Колектив активно прийняв участь у підготовці та проведенні свята. Була проведена копітка пошукова робота по збору матеріалів з історії створення навчального закладу для дітей з наслідками поліомієліту та ДЦП. Випущено фотогазети: «Тридцять років потому», «Нам вже 40!» та «50 – все ще попереду», оформлено спогади, листи, побажання випускників та гостей: «З любов’ю в серці», «Дерево відгуків та побажань», підготовлено до презентації відеофільми: «Дім, в якому ми живемо», «Пам'ять», «Наша гордість».
20 березня 2014 року в школі-інтернаті відбулося свято краси та добра, світла, життя та любові - Міс Весна-2014.
Дівчатка змогли проявите себе у різноманітних конкурсах. Самим незвичайним серед них був конкурс "Мисс "Стильная штучка". Конкурсантки продемонстрували різне вбрання, які було виготовлене з нетрадиційних матеріалів.
Так, сукня Шамрай Анастасии, учениці 5 класу, була прикрашена зірочками із звичайних газет.
Красуня з 4-Б класу Мороз Софія одягнена в сукню, яка була виготовлена із синтетичного матеріалу - мішковини.
Креативне вбрання Низової Марини, учениці 6-А класу, створене з пакетів для сміття.
Для виготовлення костюму "Білий лебідь", який продемонструвала Поліщук Ганна з 3 класу, знадобилось 500 штук маленьких поліетиленових пакетів.
Касетні стрічки були використані при виготовленні вбрання для учениці 5 класу Бондаревої Руслани.
Красивим блиском всіх присутніх в залі здивувало вбрання, виготовлене з дисків, яке пасувало учениці 4-А класу Бондаревій Юлії.
Бурю оплесків визвав весняний колір, який переважав у вбранні учениці підготовчого класу Халєпіної Юлії, виготовленого з пластикових пляшок.